Pomysł na ogrzewanie

Pomysł na ogrzewanie

Energię cieplną oczywiście zapewniają piece, ale one też mogą być różne. Pierwszy sposób, to zrobić tak, jak jest to czynione w blokach, czyli podpiąć się pod miejską sieć co, mieć ciepłą wodę w kaloryferach (o tę w kranach i tak trzeba będzie zadbać za pomocą piecyków gazowych) i płacić przychodzące co miesiąc faktury, nawet w środku lata, bo opłaty za ciepłą wodę zwykle są rozkładane na cały rok kalendarzowy.

A może dobry kominek?

w Krakowie kup kominekMożna jednak też zadbać o własne piece wolnostojące (Kratkipl.pl), co powinno być dużo tańsze, niż podpinanie się do sieci ciepłowniczej ogólnej.

Takie piece pozwolą na zapewnienie ciepłej wody nie tylko do domowego ogrzewania co, ale również w łazience i kuchni. Zaletą rozwiązania jest to, że piece będą przechowywały ciepłą wodę w specjalnym pojemniku, co pozwoli na dostateczne jej dostawy.

Przy piecyku gazowym zdarza się bowiem, że odkręcenie dwóch czy trzech kranów naraz to za dużo. Można pomyśleć nad rozwiązaniem, które będzie przyjazne środowisku. W grę bowiem wchodzą biokominki, których zamontowanie może być opłacalne, jeśli znajdziemy odpowiednie instrumenty finansowe wspomagające takie rozwiązania, fundowane przez UE, która zwykła wspierać podobne rozwiązania.