Wybieraj drzwi z rozwagą

Wybieraj drzwi z rozwagą

Z kolei jednak niesie to za sobą dużo wymagań i pracy, bo nowe gniazdko trzeba odpowiednio wedle swoich potrzeb umościć – prawdopodobnie zakupić sprzęt, nowe meble, telewizor, lodówkę i taką dość oczywistą rzecz, jak drzwi wewnątrz domu, które oddzielą jedne pomieszczenia od drugich. Być może przyda się również profesjonalne projektowanie wnętrz. Kraków na szczęście to miasto, w którym znajdziemy osoby, które się w tym specjalizują.

Te drzwi wewnętrzne, które zastaniemy w nowo zakupionym mieszkaniu, niekoniecznie muszą być wystarczająco estetyczne, czy funkcjonalne (na przykład nie mieć zamków), dlatego z pewnością lepiej zainwestować w nowe wyposażenie, które lepiej się sprawdzi w nowym miejscu.

Jak wybierać drzwi wewnętrzne, z pewnością pomoże nam specjalista w sklepie z wyposażeniem do domu, ale nawet jeszcze przed rozmową z nim trzeba pamiętać o dwóch głównych wyznacznikach.

Drzwi to podstawa

Po pierwsze drzwi wewnątrz domu muszą się dobrze komponować z resztą jego wyposażenia, czyli zaspokajać potrzeby estetyczne lokatorów. Powinny być odpowiednio kolorystycznie dobrane do mebli. To bardzo ważne, bo tylko wtedy projektant wnętrz będzie mógł bez zarzutu wykonać swoją pracę. Dobrze, też aby były też podobne do siebie.

Jeśli w mieszkaniu jest jeden duży przedpokój, z którego prowadzą przejścia do wszystkich innych pomieszczeń, lepiej będzie, jeśli wszystkie pary drzwi będą takie same, ewentualnie zróżnicowane według jakiejś jasnej logiki, bo inaczej sprawią wrażenie nie do końca przemyślanego eklektyzmu. Przykładowo do ubikacji i łazienki mogą iść takie same pary, a do pokojów już inne.